A Petra Diamonds befejezte a Kimberley bánya vásárlását

AFNS, Kimberley – Petra Diamonds, egyike a legígéretesebb „második sorbeli” gyémántbánya vállalatoknak, bejelentette, hogy lezárta a Kimberley bánya föld alatti üzemeltetési jogának a megvásárlását De Beers-től, miután kialakult a bányászat új jogi rendje.

 

Petra a vásárlást 2007 szeptemberében határozta el, de a lebonyolítás a vártnál hosszabb ideig tartott, mivel a régi rendszerű bányászati jogot át kellett alakítani két új rendszerű bányászati joggá. A bányát az eredeti megállapodás létrehozása óta javítási és karbantartási üzemmódban tartották, és Petra ez alatt körülbelül 500.000 tonna ércet halmozott fel, amely a becslések szerint 90.000 karát gyémántot tartalmazhat.

 

Petra kijelentette, hogy azonnal megkezdi a feldolgozást, és a gyémánt kinyerését. Azt tervezi, hogy az első gyémántokat versenytárgyaláson adja el 2010. júliusában.

 

A tervek szerint a Kimberley földalatti bánya 100.000 karát gyémántot termel ki a 2011. júniusával végződő üzleti évben, amely évente 180.000 karátra emelkedik, miután 2011. júniusára egy második termelő egységet állítanak be.

 

„A tekintélyes mennyiségű, nagy értékű gyémánt többlettermelés jelentős mértékben hozzájárul a csoport jövedelméhez, és tovább segít Petrának abban, hogy elérje azt a célját, hogy 2019-re több mint megháromszorozza a termelését”, mondta Johan Dippenaar, a Petra Diamonds elnök-vezérigazgatója.

 

A vállalat azt tervezi, hogy 2019-re elérje évente a több mint hárommillió karát kitermelését. A 2010-es pénzügyi évre 1,2 millió karátos célt tűzött maga elé.

 

A Petra Diamonds a Kimberley Underground (= földalatti) bányát közös vállalkozásban működteti a Sedibeng Mining fekete kézben lévő vállalattal, amelynek 26 százalék az üzletrésze.

 

Megjegyzésünk: Csak emlékeztetőül említjük meg, hogy a Kimberley bánya, a mai Big Hole (Nagy Lyuk) a világ elsőként felfedezett gyémántkürtője volt, és már a 20. század első évtizedében bezárták mondván, hogy kimerült. Azóta egyrészt a technológia sokat fejlődött, és ezzel gazdaságosabbá vált a bányászat, másrészt a földalatti kitermelés – ha megvalósítják a költséges beruházást – még sok pozitív meglepetést tartogathat az üzemeltető számára.




Választható Hírforrások

Válasszon Hírforrást, majd iratkozzon fel V-Pearl RSS-re!

RssGemStyle Info Online
RssV-Pearl Hírek, Cikkek
RssEsettanulmányok
RssKorábbi Hírlevelek
A rovat korábbi cikkei

A Petra Diamonds befejezte a Kimberley bánya vásárlását

Az ékszer- és drágakőpiac nemzetközi hírei dr. Oberfrank Ferenc tolmácsolásában. A Petra Diamonds befejezte a Kimberley bánya vásárlását
GemStyle Info Online, A Petra Diamonds befejezte a Kimberley bánya vásárlását

BestTop, Best Top