Intergem, Idar-Oberstein
GZ-online, Idar-Oberstein, október 22. – Az új kiállítási csarnok nagy lendületet adott az idei rendezvénynek. A rendezők nagy várakozással néztek az esemény elé. Most megmutatkozott az, hogy sok minden valóra is vált belőle. A vásárt 25. alkalommal rendezték meg, és az új csarnok megfelelő környezetet biztosított számára. Már a harmadik napon elérték a tavalyi látogatói létszámot. Mindent egybevetve 3600 látogató jött el Idar-Obersteinbe.
Egy olyan szakmában, ahol gyakran egyetlen vevő is dönthet a részvétel sikerére vagy sikertelenségére nézve, a látogatók minősége egészen fontos kritérium. És ebben a tekintetben is el lehet mondani, hogy a számos szakmai bevásárló a szakma első garnitúrájához tartozott. Itt azok találtak egymásra, akik összetartoznak: olyan kiállító cégek, amelyek a szakmájukban világméretekben elfogadottak, másrészt olyan kereskedelmi partnerek, akik szintén fontos nemzetközi szerepet játszanak. Még ha nem is lehetett szem elől téveszteni, hogy a látogatók áramlása az USÁ-ból és Japánból, a pénzügyi és gazdasági válság következtében, csekélyebb volt, mint a korábbi években.
A német drágakő-metropoliszban eltelt vásári napok során világosan kiderült, hogy a trend az értékesebb kövekre mutat. Teljesen abban az értelemben, ahogy az egyik nyitóbeszédet mondó személyiség vélte, sokan a pénzügyi válság folytán ingadozó befektetők közül jobban tennék, ha ilyen tárgyakba fektetnék a pénzüket, amelyek magukban is örömet szereznek – vagyis ékszerbe és drágakő-tárgyakba. Az Intergem e téren számos jó ötletet kínált.
Megjegyzésünk: E kiállítás egyik érdekessége, hogy mi, magyar drágakőismereteket tanulók ott voltunk az Intergem születésénél, és még néhány éven át meglátogattuk, pedig akkoriban még nem nagyon volt lehetőségünk a vásárlásra. Mégis – az egyéb programokkal együtt – igen sokat tanulhattunk, és nagyon szép emlékeket gyűjthettünk.
Forrás: GemStyle Info